Yoshlar ma’naviyatiga sarmoya
Sariosiyo tumanida “Yosh kitobxon” tanlovining hududiy bosqichida faol qatnashgan 10 nafar yosh kitobxonni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda tuman rahbarlari ishtirok etib, g‘oliblarni qutlab, ularning bilim va kitobxonlikka bo‘lgan qiziqishini e’tirof etdi.
“Kitoblar karvoni” tashabbusi doirasida ushbu yoshlar tahsil olayotgan umumta’lim maktablariga 6 500 nusxadan ortiq badiiy, ilmiy-ommabop va sohaviy kitoblar yetkazib berildi. Bu tashabbus yosh avlodning mutolaa madaniyatini oshirish, fikrlash doirasini kengaytirish va ma’naviy kamolotini mustahkamlashga xizmat qiladi.
Ma’lumot uchun, Prezident tashabbusi bilan har yili o‘tkaziladigan “Yosh kitobxon” tanlovining respublika bosqichi g‘olibi avtomobil bilan taqdirlanadi. Bu esa yoshlarni kitobga yanada yaqinlashtiruvchi muhim rag‘batdir.