Бош саҳифа / Сиёсат / ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МАРКАЗИЙ САЙЛОВ КОМИССИЯСИНИНГ ҚАРОРИ

ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МАРКАЗИЙ САЙЛОВ КОМИССИЯСИНИНГ ҚАРОРИ

Ўзбекистон республикаси олий мажлиси қонунчилик палатаси депутатлари сайловини ўтказувчи округ сайлов комиссияларини тузиш ва таркибини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Сайлов кодексининг 14-, 16ва 21-моддалари ҳамда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг, халқ депутатлари вилоятлар ва Тошкент шаҳар кенгашларининг тавсияларига асосан Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Қарор Қилади:

1. Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутатлари сайловини ўтказиш бўйича 150 та округ сайлов комиссиялари тузилсин ва уларнинг таркиби қуйидаги тартибда тасдиқлансин.

СУРХОНДАРЁ ВИЛОЯТИ

76-Шеробод округ сайлов комиссияси

(Маданият бўлими биноси, Шеробод тумани,“Қўрғон” маҳалласи, “Мустақиллик” кўчаси, 126-уй, тел: 0(376) 322-14-43).

Раиси-Ҳакимов Абдуназар Шоирович-Шеробод қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи директори.

Раис ўринбосари-Маматалиева Хадича Амоновна-Бойсун тумани “Мустақиллик” маҳалла фуқаролар йиғини раиси

Котиби-Роззоқов Хусниддин Тошбоевич-Шеробод қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи бош устаси.

Аъзолари.

Жумаев Баходир Ҳайитович-Бойсун тумани иқтисодиёт ва саноат бўлими бош мутахассиси.

Саидов Анвар Рўзиевич-Бойсун тумани статистика бўлими бошлиғи.

Холбоева Гулсара Улашовна-Шеробод тумани кўп тармоқли марказий поликлиникаси шифокор-терапевти.

Аҳмедова Юлдуз Ўраловна-Шеробод тумани мактабгача таълим бўлими методисти.

ОчилниёзоваТурсуной Чориевна-Шеробод тумани марказий маданият ва аҳоли дам олиш маркази бадиий раҳбари.

Бўронов Дилмурод Бобомуротович-Шеробод тумани 68-умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Ҳимматова Нодира Нормаматовна-Шеробод тумани 2-умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

Ғаффоров-Муҳриддин Алимович-Шеробод тумани «Ёшлик» маҳалла фуқаролар йиғини котиби.

77-Ангор округ сайлов комиссияси

(Ангор тумани “Баркамол авлод” болалар маркази биноси, Ангор тумани, Термизий кўчаси, 61-уй, тел 0(376) 31-22-494)

Раиси-Мамадияров Номоз Тўхтамишович-Ангор тумани халқ таълими бўлими мудири.

Раис ўринбосари-Абулқосимов Улуғбек Хамзаевич-Музработ тумани маданият бўлими мудири.

Котиби-Зиёкулова Нигора Тожибоевна Ангор тумани 2-умумий ўрта таълим мактаби директор ўринбосари.

Аъзолари.

Жўрабоев Валижон Хaмраевич-Ангор тумани 2-умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

Рахмонов Шохижахон Азамат ўғли-Музработ тумани маданият бўлими мутахассиси.

Бадигина Наташа Владимировна-Музработ тумани 21-болалар мусиқа ва санъат мактабининг директор ўринбосари вазифасини бажарувчиси.

Олимжонова Ибодатхон-Музработ тумани 18-мактабгача таълим муассасаси раҳбари.

Кузиева Шоира Алламуратовна-Ангор тумани 1-умумий ўрта таълим мактаби директори.

Халиқулов Садилла Хажибоевич-Музработ тумани 33-умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Жўраев Қўшоқ Қаҳҳорович-Ангор тумани халқ таълими бўлими бош инспектор-методисти.

Мейлиқулова Манзура Абдуллаевна-Ангор тумани халқ таълими бўлими услубчиси.

78-Термиз округи сайлов комиссияси

(1-болалар мусиқа ва санъат мактаби биноси, Термиз шаҳри, “Ўзбекистон” маҳалласи, “Маданият” кўчаси, 12-в-уй, тел: 0(376) 221-71-29)

Раиси-Даминов Гуломжон Буриевич-Термиз минтақавий темир йўл узели касаба уюшмаси ҳудудий қўмитаси раиси.

Раис ўринбосари-Хoджаева Дилфуза Шокировна-Термиз шаҳар 12умумий ўрта таълим мактаби директорининг ўринбосари.

Котиби-Болтаева Чинихол Муртазоевна Термиз шаҳар “Ўзбекистон” маҳалла фуқаролар йиғини мутахассиси.

Аъзолари.

Тангиров Камолжон Қурбонович-Термиз тумани 9-умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Агзамова Наргиз Мирвалиевна-Термиз шаҳар 1-болалар мусиқа ва санъат мактаби директори.

Шаймардонов Азамат Зокирович-Термиз шаҳар 12-умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Чориева Сурайё Хужамуродовна-Термиз шаҳар 3-умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

Пўлатов Абдухалил Абдурасулович-“Сувоқова” давлат унитар корхонаси Термиз тумани филиали бошлиғи.

Сариева Мухаббат Амановна-Термиз тумани бандликка кўмаклашиш маркази директори вазифасини бажарувчи.

79-Жарқўрғон округ сайлов комиссияси

(5-болалар мусиқа ва санъат мактаби биноси, Жарқўрғон тумани, Анахова кўчаси, 5-уй,тел: 0(376) 43-21-116)

Раиси-Пармонов Абдумажит Равшанович-Жарқўрғон тумани 14-умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Раис ўринбосари-Маматалиев Азамат Мусурмонович-Жарқўрғон тумани халқ таълими бўлими мудири ўринбосари.

Котиби-Бердиёров Илҳом Абдужабборович -Жарқўрғон тумани халқ таълими бўлими услубчиси.

Аъзолари.

Бердиева Шарофат Ибрагимовна-Жарқўрғон тумани халқ таълими бўлими шўъба раҳбари.

Бердинова Малоҳат Дилматовна-Жарқўрғон тумани 7-умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

Джураева Комила Ражапбаевна-Термиз тумани 23-умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Ишмуратова Холбиби Джовлиевна-Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси туғруқхона бўлими акушер-гинекологи.

Чариев Отабек Мамаражабович-Жaрқўрғон тумани 12-давлат ихтисослаштирилган мактаб интернати директор ўринбосари.

Холмўминова Мехринисо Абдуғаниевна-Жарқўрғон тумани 5-болалар мусиқа ва санъат мактаби ўқитувчиси.

80-Қизириқ округ сайлов комиссияси

(Қизириқ тумани маданият бўлими биноси, “Дўстлик” маҳалласи, А.Норқобилов кўчаси,12-уй, тел: 0(376) 35-91-084)

Раиси-Абдужабборов Абдумалик-Қизириқ тумани 9-давлат ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернати директор ўринбосари.

Раис ўринбосари-Исаев Мирзоҳид Маматсоилович-Қизириқ тумани халқ таълими бўлими мудири ўринбосари.

Котиби-Қурбонов Илёс Азимқул ўғли-Республика маънавият ва маърифат маркази Қизириқ тумани бўлинмаси раҳбари.

Аъзолари.

Аманов Ёри Худойбердиевич-Қизириқ тумани ирригация бўлими 2-тоифали инспектори.

Бердиева Дилором Абдугаффоровна-“Yoshlar-kelajagimiz” жамғармаси Қизириқ туман филиали бош мутахассиси.

Камолова Угул Амировна-Қизириқ тумани шахсий таркиб ҳужжатлари архиви директори вазифасини бажарувчиси.

Жўраева Насиба Ҳайдаровна-Қизириқ тумани “Ҳунарманд” уюшмаси раиси

Норқобилова Дилбар Темуровна-Қизириқ тумани “Кунчиқиш” маҳалла фуқаролар йиғини мутахассиси.

Аминова Назокат Бурхоновна-“Ўзтрансгаз” акциядорлик жамиятининг Шеробод туманлараро газ таьминоти участкаси Қизириқ тумани бўлими техниги.

Мирзаева Каромат Рахмидиновна-Қизириқ тумани 1-умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

Жумаева Шаҳло Шавкат қизи-Қизириқ тумани 1-умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

81-Қумқўрғон округ сайлов комиссияси

(Агросаноат касб-ҳунар коллежи биноси, Қумқўрғон тумани, Беруний кўчаси, 3–уй, тел: 0(376) 465-26-14)

Раиси-Чориев Одил Шарифович-Қумқўрғон тумани “Истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш” жамияти раиси.

Раис ўринбосари-Бекқулова Назира Юсуповна-Қумқўрғон агросаноат касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

Котиби-Гулматов Тошмурод Маматалиевич-Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Қумқўрғон тумани кенгаши раисининг ўринбосари.

Аъзолари.

Тошмуродов Хусан Рахматович-Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти Қумқўрғон тумани ўқув спорт техника клуби бошлиғи ўринбосари.

Холсаидова Мадина Саъдулла қизи-Қумқўрғон тумани 24-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси.

Маматқулова Дилором Пайғамовна-Қумқўрғон тумани 11-болалар мусиқа ва санъат мактаби иш юритувчиси.

Намазов Шокир Равшанович-Қумқўрғон тумани халқ таълими бўлими мудири ўринбосари.

Хуррамов Музаффар Фарходович-Қумқўрғон агросаноат касб-ҳунар коллежининг ишлаб чиқариш таълими устаси.

Чориева Насиба Мамашукуровна-Қумқўрғон тумани 1-умумий ўрта таълим мактабининг директори ўринбосари.

82-Шўрчи округ сайлов комиссияси

(Шўрчи тиббиёт коллежи биноси, Шўрчи тумани, “Мустақиллик” кўчаси, 12-уй, тел:0(376) 45-74-484)

Раиси-Бобоназарова Маърифат Турдиевна-Шўрчи тумани 13-мактабгача таълим муассасаси раҳбари.

Раис ўринбосари-Бабаев Камол Менгқобилович-Шўрчи тумани халқ таълими бўлими кадрлар бўйича инспектори.

Котиби-Мирзакаримова Муслима Адхамовна-Шўрчи тумани 13-мактабгача таълим муассасаси ҳамшираси.

Аъзолари.

Алмардонов Мирқосим Бахтиёр ўғли-Шўрчи тумани бандликка кўмаклашиш маркази инспектори.

Зиядуллаев Файзулла Холиёрович-Шўрчи тумани халқ таълими бўлими хорижий тиллар методисти.

Эргашов Миржалол Фахриддинович-Шўрчи тумани халқ таълими бўлими табиий фанлар услубчиси.

Шоймуратова Сайёдхон Эркиновна-Шўрчи тумани хотин-қизлар қўмитаси 1-тоифали мутахассиси.

Файзуллоева Зебунисо Холовна-Шўрчи тумани 36-умумий ўрта таълим мактаби директори.

Шукурова Менгсулув Холтўраевна-Шўрчи маиший хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари.

83-Олтинсой округ сайлов комиссияси

(Саноат касб-ҳунар коллежи биноси, Олтинсой тумани, “Бўстон” маҳалласи, “Мустақиллик” кўчаси, 23-уй, тел: 0(376) 47-77-774)

Раиси-Сафаров Қудрат Эшмуротович-Олтинсой тумани халқ таълими бўлими мудири.

Раис ўринбосари-Менгнарова Нуржамол Тошпўлатовна-Олтинсой педагогика коллежи директори.

Котиби-Сулайманов Ахрор Бобоқулович-Олтинсой тумани халқ таълим бўлими услубчиси.

Аъзолари.

Норкобилов Акбар Турдимуратович-Олтинсой тумани халқ таълими бўлимининг шўъба раҳбари.

Эшмурадова Менгой Абдуллаевна-Олтинсой тумани маданият ва аҳоли дам олиш маркази кутубхоначиси.

Абдиназаров Муродилла Хўжаназарович-Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилотининг Олтинсой тумани ўқув спорт техника клуби бошлиғи.

Амирова Нигора Ўразовна-Олтинсой тумани 4-умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

Соатова Феруза Эркиновна-Олтинсой тумани ободонлаштириш бошқармаси бош мутахассиси.

Нормуродов Салоҳиддин Абдуғаффорович-Олтинсой тумани 15-болалар мусиқа ва санъат мактаби директори ўринбосари.

84-Денов округи сайлов комиссияси

(16-болалар мусиқа ва санъат мактаби биноси, Денов шаҳри, “Мустақиллик” кўчаси, 43 “А”-уй, тел: 0(376) 413-37-25)

Раиси-Юлдашев Эргаш Худойназарович-Денов тумани халқ таълими бўлими шўъба мудири.

Раис ўринбосари-Тўраева Феруза Абдиггапаровна-Денов тумани ахборот хизмати раҳбари.

Котиби-Назаров Камоллиддин Тошболтаевич-Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Денов тумани кенгаши бош мутахассиси.

Аъзолари.

Назарова Нигора Абдусаидовна-Денов тумани статистика бўлими етакчи мутахассиси.

Икромов Жаҳонгир Мухидуллаевич-Денов тумани бандликка кўмаклашиш маркази шўъба мудири.

Менгниёзов Ғайрат Ахмадович-Денов тумани молия бўлими бош иқтисодчиси.

Жумаев Умидулла-Денов тумани 86-умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Қурбонов Шуҳрат-Денов тумани ғазначилик бўлими мутахассиси

Муртазакулов Одилжон Олимович-Денов тумани 74-умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

Ибрагимова Нилуфар Мамаюсуповна-Денов тумани мактабгача таълим муассасаси шўъба мудири.

Қурбонназарова Наргиза Хушвақтовна-Денов хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси.

85-Сариосиё округ сайлов комиссияси

(Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Сариосиё тумани кенгаши биноси, Сариосиё тумани, “Турон” кўчаси, 1-уй, тел: 0(376) 48-76-454)

Раиси-Нуралиев Абдурахмон Меликбобоевич-Сариосиё тумани 30-умумий ўрта таълим мактаби директори.

Раис ўринбосари-Шоназарова Лола Мирзоназаровна-Сариосиё тумани иқтисодиёт ва саноат бўлими етакчи мутахассиси.

Котиби-Бобокалонов Хусниддин Раджаббоевич-Сариосиё тумани 68-умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Аъзолари.

Каракулова Хадича Холмуродовна-Сариосиё тумани 5-умумий ўрта таълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

Нормўминова Мухаббат Хўжаназаровна-Сариосиё тумани ногиронлар жамияти раиси.

Каримов Жасур Нурмахматович-Сариосиё тумани статистика бўлими бошлиғи.

Уктамов Далер Алишерович-Сариосиё тумани 20-умумий ўрта таълим мактаби рус тили ўқитувчиси.

Бегалиев Шарофиддин Нурхонович-Сариосиё тумани “Баркамол авлод” болалар маркази директори ўринбосари.

Жабборова Насиба Жалоловна-Сариосиё тумани 1-умумий ўрта мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

86-Узун округ сайлов комиссияси

(Узун маиший касб-ҳунар коллежи биноси, Узун тумани, “Маландиён” маҳалласи, тел: 0 (376) 44-73-395)

Раиси-Эргашов Рустам Жавкашович-Узун тумани 19-умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси.

Раис ўринбосари-Чориева Гулшан Эшмаматовна-Узун тумани 1-умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Котиби-Бобошарипов Хуршид Аҳмад ўғли-Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Узун тумани Кенгаши етакчи мутахассиси.

Аъзолари.

Маҳмудова Робия Жавхаровна-Узун тумани 8-умумий ўрта таълим мактаби директори ўринбосари.

Джумаева Нилуфар Тулкуновна-Ўзбекистон ёшлар иттифоқи ҳузуридаги “Yoshlar kelajagimiz” жамғармаси Узун тумани филиали бош мутахассиси.

Сувонқулов Ортиқ Равзатуллаевич-Узун маиший хизмат касб-ҳунар коллежи директори.

Мамажонова Шахноза Рустамовна-Узун тумани 6-давлат ихтисослаштирилган умумтаълим мактаби инглиз тили ўқитувчиси.

Хайдаров Отабек Тошматович-Узун тумани 3-давлат ихтисослаштирилган умумтаълим мактаб-интернати инглиз тили ўқитувчиси.

Ғоибов Лутфулло Иноятулло ўғли-Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Узун тумани кенгаши “Камалак” болалар ташкилоти раиси.

2. Мазкур қарор Марказий сайлов комиссиясининг расмий веб-сайтида ҳамда маҳаллий матбуотда эълон қилинсин.

Раис
М. Абдусаломов

Таҳририятдан: барча исм-шарифлар фуқаролик паспорти асосида берилган

ТУЗАТИШ
Газетанинг 2019 йил 9 октябрдаги 61-62-сонида халқ депутатлари Сурхондарё вилояти Кенгашининг “Халқ депутатлари Сурхондарё вилояти Кенгашига сайлов ўтказувчи вилоят сайлов комиссиясини тузиш тўғрисида”ги 2019 йил 30 октябрдаги 295/5-45-сонли қарорида берилган Холдорова Наргиза Қосимовна вилоят бандлик бош бошқармаси кадрлар билан ишлаш бўлими бошлиғи ёзуви “Таджибаева Нигора Хусанбоевна Термиз шаҳар бандликка кўмаклашиш марказининг бир марталик иш билан таъминлаш бюроси директори”, деб ўқилсин.
Вилоят сайлов комиссияси

Бошқа маълумотни қидириб кўринг

Барча мақсад ва ҳаракатларимиз халқимиз фаровонлиги, фарзандларимиз келажаги, ватанимиз тинчлигини таъминлашга қаратилган

Президентимиз Шавкат Мирзиёев ҳудудларни ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш борасидаги ислоҳотлар, амалга оширилаётган бунёдкорлик ишлари ва йирик лойиҳалар …

Fikr bildirish

Email manzilingiz chop etilmaydi. Majburiy bandlar * bilan belgilangan

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE